Bu Blogda Ara

11 Ağustos 2013 Pazar

Kelimeler Yetmez

Aylardır yazmıyorum, yazamıyorum. Nasıl başlayacağımı bilemedim. Unutmuşum derdimi, sevincimi, düşüncelerimi yazıya dökmeyi; tereddüt ediyorum. Oysaki o kadar ihtiyacım var ki kaleme kağıda. Konuşmak içimden gelmiyor, yoruyor. Çünkü biliyorum ki ne kadar konuşsam da anlaşılmıyorum, anlatamıyorum kendimi. Ne zaman bir filmde konuşamayan oyuncu görsem kıskanırım. Az önce yine öyle bir film izledim: "Başka Dilde Aşk"

Sevmek için kelimeler gerekir mi? Hissedemez mi insan kalbinden geçenleri? Gözlerine baksan ne çok şey söylüyor. "İyiyim" diyen kaç kişinin gözlerine baktınız? Kaç kişinin bu cevabının doğru olmadığını gördünüz? Lisede bir arkadaşım sorardı hep "Sevdiğini nasıl anlarım?". Her seferinde verdiğim cevap "Gözlerine bak." olurdu. Aradan yıllar geçti ben hala aynı düşüncedeyim. En azından ben konuşamam çünkü susuyorum artık; susmayı tercih ediyorum. Gözlerimle anlatıyorum her şeyimi ama bakmıyor kimseler. Anlayamıyorlar. 

Sevdiğim biri var. Sadece telefonda görüşebiliyoruz bir süreliğine. Gözlerine bakamıyorum, söylediklerime nasıl tepki verdiğini göremiyorum. Sadece dinliyorum sadece duyuyorum. Bu yüzden sesini çok özlüyorum, gülüşünü çok seviyorum. Bazen beni sevmediği düşüncesine kapılıyorum. Bunu fark ettiğinde "Sen daha hiç bir şeyin farkında değilsin." diyor. Göremiyorum ki gözlerine bakamıyorum ki. Bana sadece sesi sevdiğini söylüyor, gözleri değil. Karşısında olmadığım sürece bunu anlayamayacağımı söylüyorum. 

Bugün çok konuşmadık Yorgun ve uykulu olduğu için konuşmamız kısa oldu. Uyumak istediğinde kapatmak istemediğimi söyleyemedim. "Konuşmak istiyorum, seni özledim." diyemedim. Bu esnada gözlerim yere bakıyor, yüzüm asıldı, ağlamaklı oldum. O bunların hiç birini görmedi. Telefonu güzelce kapattı. Bilmiyor ki benim üzüldüğümü. O çoktan uyudu ben hala uyuyamadım, uyumak istemiyorum. Aylar sonra buraya yazmama bu olay sebep oldu. Yazmazsam bu gece sabah olmayacak. Rahat bir şekilde uyumak istiyorum. Sabaha ulaşmak, günleri çabuk geçip gözlerine kavuşmak istiyorum. Yani demem o ki:

Kelimeler yetmiyor, yetemiyor Gözlerinizle Konuşun..

Hiç yorum yok: